Vážení zákazníci, dovolte, abychom vás informovali, že Vaše objednávky budeme vyřizovat a expedovat do 17. 12. tak, aby vám mohly být doručeny včas do Vánoc. Objednávky došlé po tomto datu budou vyřízeny až v lednu 2019

Plnotučné instantní kozí mléko 300 g

1 hodnocení

Sušené Kozí mléko pro vás připravujeme z toho nejlepšího plnotučného kozího mléka. Díky šetrné metodě zpracování si zachovává svou vysokou výživovou hodnotu.


  • Skladem
195 Kč
Kategorie: Naše mléko
 

Sušené Kozí mléko se velmi snadno rozpouští, má příjemnou chuť a vůni. Je bez barviv a konzervantů. Jsme si jisti, že oceníte jeho velmi široké využití v teplé i studené kuchyni, při přípravě pokrmů a nápojů, s velmi dlouhou tradicí u nás i ve světě. V případě potřeby s ním můžete zcela nahradit mléko kravské. 

Chcete se dozvědět více o kozím mléce?

Kozí mléko je odborníky vysoce ceněno z nutričního i dietetického hlediska. Velmi důležitá je skutečnost, že je lehce stravitelné, což je dobrá zpráva pro naše trávení a metabolismus. Přirozené složky kozího mléka, jako jsou především plnohodnotné, minerály a vitamíny, jsou pro náš organismus snadno vstřebatelné a dobře využitelné. Předností kozího mléka je nižší obsah sodíku, kterého máme v běžné stravě spíše nadbytek (připomeňme si souvislost mezi nadměrným příjmem kuchyňské soli a vysokým krevním tlakem). Známý je nižší podíl železa v kozím mléce, což při pestrém jídelníčku nevadí, navíc, dle nejnovějších výzkumů to může být výhodné např. pro seniory, zatímco u malých dětí je třeba kojenecká a batolecí mléka na bázi mléka kozího železem cíleně obohacovat, fortifikovat. 

Proč pít PLNOTUČNÉ kozí mléko? 

Přirozenou součástí plnotučného kozího mléka jsou vitamíny rozpustné v tucích. Odtučněné mléko, zbavené většiny přirozeně obsaženého tuku, zároveň ztrácí i v tuku rozpustné vitamíny, je tedy na tyto pro život nezbytné látky relativně chudé.