Dětská mini pizza od 1. roku života

Dětská mini pizza od 1. roku života

Dětská mini pizza od 1. roku života

Pizzu milují snad všechny děti a nejen děti, ale i my dospělí! Připravte svým dětem její zdravější mini verzi. Navíc své děti můžete zapojit do přípravy. Děti si mohou dát na pizzu ingredience, které mají nejraději. Těsto vystačí na 4 pizzy o průměru 25 cm. U malých bude záležet na jejich průměru.

TIP: Kynuté těsto lze připravit i den dopředu. Po vykynutí jednotlivé bochánky zabalte do potravinářské fólie a dejte přes noc do lednice. Těsto vyndejte z lednice cca 30-40 minut před samotnou přípravou pizzy, nechte ho opět nakynout a připravte pizzu.

 • Snadné
 • Počet porcí: 4x pizza o průměru 25 cm. 

Ingredience na těsto:

 1. 500 g hladké špaldové mouky + na podsypání

 2. 250 ml vlažné vody

 3. 15 g čerstvého droždí

 4. 3 PL olivového oleje

 5. 1 ČL cukru

 6. 1 ČL soli

Ingredience na rajčatové sugo:

 • 250 ml rajčatové passaty
 • 1 ČL italských bylinek nebo oregana
 • 1 ČL sušeného česneku
 • Sůl podle chuti a potřeby

Ingredience na dokončení:

 • Strouhaná mozzarella, šunka, rukola, olivy, fantazii se meze nekladou.

Postup:

 1. Do malého množství vlažné vody rozdrobte droždí, přidejte cukr a posypte lžičkou mouky. Nechte vzejít kvásek.
 2. Mezitím si do mísy od robota nasypte špaldovou mouku a sůl. Jakmile máte připravený kvásek, přilijte ho do mísy k mouce, přidejte olej a zbylou vodu. Nasaďte hnětací hák a nechte robot pracovat cca 10 minut.
 3. Poté těsto přikryjte čistou utěrkou a nechte ho cca 30 minut kynout. Poté z těsta vytvořte 4 stejně velké bochánky a nechte ještě asi 45-60 minut kynout (záleží na okolní teplotě).
 4. Pracovní plochu posypte moukou, vezměte si jeden bochánek a zatlačte jej rukou na pracovní plochu. Nyní máte 2 možnosti, buď těsto vytahovat rukou do tenké placky nebo jej vyválejte kuchyňským válečkem do tenké kulaté placky.
 5. Troubu rozpalte na maximum 250–280°C.
 6. Vykrajovátkem o průměru cca 10–12 cm vykrájejte malé pizzy. Každé kolečko ještě mírně vytáhněte prsty, upravte tvar. Pizzy přendejte na pečící plech vyložený pečícím papírem.
 7. Každou mini pizzu potřete rajčatovým sugem a posypte strouhanou mozzarellou, přidejte šunku nakrájenou na proužky, parmazán apod.
 8. Připravené pizzy pečte 5-7 minut, nebo dokud okraje nezačnou zlátnout. Upečené pizzy přendejte na talíře, nechte chvilku vychladnout, ozdobte rukolou a podávejte!