Vynikající pečený cheesecake pro děti od 1,5 roku

 NM_Recept_cheesecake

Vynikající pečený cheesecake pro děti od 1,5 roku

Recept na pečený cheesecake s borůvkami, který si zamilujete. Cheesecake je vhodný pro dětičky již od 1,5 roku života. Pochutnáte si společně celá rodinka!

TIP: Borůvky můžete nahradit jiným oblíbeným ovocem, skvěle se hodí maliny, jahody nebo mango.

 • Snadné
 • Od 1,5 roku života
 • Příprava 20 minut

 • Pečení: 90 minut

 • Chlazení: přes noc

Ingredience:

 

Na základ

150 g dětských sušenek (máslových nebo jiných oblíbených)

80 g rozpuštěného másla

Na cheesecake

250 g sýru Philadelphia nebo podobného čerstvého sýru

500 g plnotučného tvarohu

150 g cukru krupice nebo jiného sladidla

6 vajec pokojové teploty

1 ČL vanilkového extraktu

Kůra z chemicky neošetřeného nebo BIO citronu

 

Na dokončení:

150 g mražených borůvek

Cukr podle chuti

1 ČL citrónové šťávy

Malé balení kanadských borůvek na ozdobu

 

Navíc:

alobal, dortová forma, plech na pečení, horká voda

 

Postup:

 1. Troubu předehřejte na 160 °C, připravte si nepřilnavou dortovou formu o průměru 26 cm. Sušenky rozdrťte ve foodprocessoru nebo je rozmačkejte válečkem na jemnou drť.
 2. V misce smíchejte rozdrcené sušenky a rozpuštěné máslo. Vzniklou směs natlačte rovnoměrně do dortové formy. Skleničkou s hladkým dnem sušenky ve formě důkladně upěchujte tak, aby vám po obvodu formy vznikl cca 2 cm vysoký okraj.
 3. Připravený korpus dejte do trouby a pečte 8-10 minut. Formu vyndejte z trouby a nechte korpus úplně vychladnout.
 4. Mezitím si připravte suroviny na cheesecake. Do mísy od robota dejte sýr, tvaroh, cukr, citrónovou kůru a vanilku, použijte nástavec plochý šlehač.
 5. Pokud budete cheesecake zpracovávat ručně, použijte velkou mísu a metlu. Suroviny rozmíchejte do hladké konzistence, bez hrudek. Postupně zašlehejte jedno vejce po druhém.
 6. Formu s upečeným korpusem důkladně obalte několika vrstvami alobalu tak, aby byla forma dokonale utěsněná. Alobal by měl sahat do ¾ výšky formy. Na připravený kormus nalijte základ cheesecaku.
 7. Formu postavte do hlubokého plechu, v rychlovarné konvici uvařte alespoň 1,5 litru vody. Vařící vodu nalijte okolo formy, voda by měla sahat cca do ½ výšky formy.
 8. Troubu rozpalte na 200 °C, vložte cheesecake a pečte 15 minut, poté snižte teplotu na 110 °C a pečte cca 60-70 minut. Během pečení troubu neotvírejte.
 9. Cheesecake vyndejte z trouby, nechte jej trochu zchladnout cca 20 minut na plechu s vodou. Poté formu s cheesecakem vyndejte z plechu odstraňte alobal a při pokojové teplotě nechte úplně vychladnout. Cheesecake přikryjte potravinářskou fólií a dejte do lednice na několik hodin, ideálně přes noc.
 10. Před podáváním si připravte borůvkový rozvar. Mražené borůvky dejte do kastrůlku, přidejte citronovou šťávu a podlijte malým množstvím vody, přidejte cukr a krátce povařte. V rozvaru můžete nechat kousky borůvek nebo jej přepasírovat přes cedník.
 11. Vychladlý cheesecake rozkrájejte na porce, každou porci přelijte borůvkovým rozvarem a ozdobte čerstvými borůvkami. Podávejte.