Kulíšek při průjmových potížích a dehydrataci od 1. týdne 10ks

Kulíšek ➤ při průjmových potížích, zvracení a dehydrataci pro miminka od 1. týdne života. Kulíšek je potravina pro zvláštní lékařské účely určená pro perorální aplikaci.

Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (>10 ks)
Kód: 2024
Značka: GOLDIM
99 Kč / ks
kulisek CZ 2017
Tip

Kulíšek je ryze česká rehydratační kúra při dehydrataci, průjmech nebo zvracení u miminek a malých dětí. Kulíšek je ORS roztok, který napomáhá zavodnění a doplnění iontů a základních solí. Kulíšek pro miminka od 1 týdne života obsahuje optimální skladbu a množství glukózy a solí. Glukóza v roztoku pomáhá soli optimálně se vstřebat. Kulíšek je ideální nápoj pro opětovnou rehydrataci, napomáha doplnění iontů a vody, právě když je jich nejvíc potřeba. Doporučujeme jako běžnou součást domácí lékárničky. Kulíšek můžete přibalit i na cesty a když ho budete potřebovat, bude po ruce. Kulíšek je kladně posouzený Českou pediatrickou společností a k dostání ve vše lékarnách po celé ČR.

Co je to ORS?

Pod označením ORS rozumíme ve vodě rozpustný prášek pro přípravu rehydratačního roztoku při průjmech a zvracení. ORS zamezuje dehydrataci organismu doplněním tekutin a potřebných iontů.

Jak může dojít u dětí k dehydrataci?

K dehydrataci organizmu může docházet z různých příčin:

  • špatný pitný režim
  • průjem
  • horečka
  • úžeh ze slunění
  • vysoká okolní teplota
  • nadměrná tělesná námaha

Balení: 10 sáčků v krabičce - prakticky zabaleno po porcích

Hmotnost balení: 68 g

Příprava a užití: Množství a dobu podávání doporučuje lékař, lékárník nebo nutriční terapeut. Roztok lze použít jako jediný zdroj výživy pouze v prvních 4 hodinách podávání u nekojených dětí, u kojených dětí jej podávejte bez přerušení kojení.

Obsah 1 sáčku rozpusťte v 250 ml převařené kojenecké vody. Podávejte vychlazené z láhve, hrnečku nebo po lžičkách. Každou změnu stavu dítěte během podávání, (silné zvracení, neklid, spavost, náhlé bolesti břicha, přetrvávající průjem) konzultujte s dětským lékařem.

Složení: glukóza, chlorid sodný, citronan sodný, chlorid draselný.

Doporučení: Použití doporučuje lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě. Kompletní kúra určená k dietnímu postupu při průjmových potížích a dehydrataci. Směs pro přípravu rehydratačního roztoku (ORS – podle doporučení ESPGHAN). Osmolalita: 240 +/- 10 mOsm/kg. Současné podávání rehydratačního roztoku a probiotik při průjmovém onemocnění může zkrátit dobu jeho trvání. Roztok je rovněž vhodný jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních doprovázených pocením a při činnostech, kdy dochází k lehké dehydrataci (přehřátí organizmu – vysoká teplota okolí, zvýšená tělesná námaha a cvičení, delší pobyt na slunci).

Více informací najdete na www.kulisek-ors.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
6x
4
4x
3
2x
2
0x
1
0x

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: