Výhody konzumace kozího mléka

Svým dětem chceme dopřát to nejlepší. A máme to štěstí, že žijeme v době, kdy si to můžeme dovolit. Na českém trhu je konečně k dispozici kojenecké mléko na bázi kozího mléka - Naše mléko. S radostí ho využívají všichni, kdo znají pozitivní účinky kozího mléka na lidské zdraví – a přímo ideální řešení nabízí těm, kdo bojují s intolerancí svých dětí vůči (zejména kravskému) mléku, přesto je nechtějí ochudit o pestrost a bohatství látek, které mléčná strava vyvíjejícímu se organismu poskytuje.

 

Vědeckými studiemi prokázané výhody konzumace kozího mléka:

  • Lidský trávicí trakt si s kozím mlékem poradí mnohem snadněji než s kravským. A nezatěžovat trávicí ústrojí více, než je nutné, je podle posledních výzkumů tou nejlepší přirozenou prevencí jeho onemocnění v pozdějším věku. Pro budoucnost svých dětí tedy volbou kozího mléka a produktů z něj uděláte to nejlepší!
  • Kozí mléko je svým složením mnohem blíže mateřskému mléku než mléko kravské. Pokud tedy vaše dítě nemůže být kojeno, či již dostává příkrmy, potom jsou kozí mléko a produkty vyrobené na jeho bázi ideální volbou.
  • Na rozdíl od kravského mléka obsahuje kozí mléko minimum bílkoviny αs1-kasein, na kterou je dnes mnoho lidí alergických.
  • Vzhledem ke svému zásaditějšímu charakteru nezpůsobuje kozí mléko (na rozdíl od kravského) překyselení organismu.
  • Kozí mléko může působit jako prevence proti rakovinnému bujení. Samy kozy například nemohou rakovinou vůbec onemocnět. Jak to? Díky látce UBICHON 50, kterou kozí mléko obsahuje ve vysokých koncentracích a která zajišťuje bezporuchovou buněčnou látkovou výměnu a způsobuje delší životnost buněk.
  • Díky pozitivnímu vlivu na výstavbu a regeneraci buněk poskytuje kozí mléko organismu ochranu proti škodlivým vnějším vlivům a přispívá k jeho omlazování. 
  • Kozí mléko je bohatým a pestrým koktejlem hodnotných látek, prospěšných lidskému organismu (mastné kyseliny, minerální soli, stopové prvky, vitaminy a enzymy).
  • Kozí mléko a produkty z něj jsou dobrou zprávou pro všechny, kdo chtějí sobě a svým blízkým poskytnout plnohodnotnou, zdravou a vyváženou stravu bez zbytečných a nejistých alternativ.