Pomáhat je naší radostí

goldim deťátka nase mleko

Nejenom v předvánočním čase by měl člověk naslouchat potřebám druhých. K těm, kteří potřebují naši zvýšenou pozornost rozhodně patří nejen ti nejstarší, ale i ti nejmladší.

Jsme proto rádi, že jsme prostřednictvím Nadace Křižovatka mohli opětovně přispět k bezpečí nově narozených miminek, jejichž první seznámení se světem musí hlídat monitory dechu.

Počátkem týdne jsme se mohli setkat s MUDr. Tomášem Prknou – primářem novorozeneckého oddělení nemocnice Český Krumlov a se sestřičkami z tohoto oddělení, při předávání nových monitorů dechu. Předávání minulého sponzorského daru, kterým byly také monitory dechu, jsme se z důvodu koronavirové uzávěry bohužel nemohli zúčastnit.

Životy zachraňující monitory dechu

Nemocnice může používat tato nesmírně důležitá a potřebná zařízení pouze po dobu základní certifikace (záruční doby), poté musí být přístroje vyměněny za nové. Použitá zařízení procházejí kompletním servisem a dostávají se do „banky monitorů dechu“. Maminky, pro než by nákup byl příliš velkým finančním zatížením, si je mohou vypůjčit.

Jsme proto rádi, že kromě kojeneckých mlék (Naše mléko), kaší a příkrmů (Kozí kaše), nálevových a granulovaných čajů (Babio) nebo rehydratací při onemocnění (Kulíšek) jsme mohli přispět nejenom ke správnému vývoji kojenců a malých dětí, ale i k zajištění jejich bezpečí hned po narození.